fbpx

Oto DRAGMA

 

Szczypta przekory. To ona decyduje o tym, jak smakuje życie. To ona stoi za wielkimi wynalazkami, wspaniałymi odkryciami i niezapomnianymi przygodami.

 

Dlatego właśnie stworzyliśmy DRAGMĘ – z przekory. By celebrować jej wyzwalającą, twórczą moc.

 

Wystarczyło, by ktoś powiedział: – Ale jak to, polski, rzemieślniczy, rocznikowy wermut?!

 

Reszta była tylko kwestią czasu.

 

Czasu, którego potrzebowaliśmy, by zgromadzić wokół tej zawadiackiej idei grupę uzdolnionych ekscentryków (z namówieniem ich do współpracy na szczęście nie było problemu – przekorni rozumieją się wpół słowa), a następnie, przy ich udziale, stworzyć odpowiednio niecodzienne receptury i wybrać najwyższej jakości składniki.

 

Tak właśnie powstała DRAGMA.

DRAGMA

edycja 2022

 

Nasze debiutanckie propozycje to pełne charakteru połączenie trzech żywiołów:

 

Doskonałych, rocznikowych win od niewielkich, rodzinnych węgierskich winiarzy, będących prawdziwymi ikonami i legendami swoich regionów: Jánosa Árvaya z Tokaju i Zoltána Günzera z Villány.

 

Dzikich, naturalnych ziół i przypraw korzennych, z których znaczącą część – m.in. kolendrę, tatarak, imbir, goździki czy lukrecję – pozyskujemy z dziewiczych terenów Puszczy Białowieskiej.

 

Kapki idealnie ułożonego spirytusu z Pomorza, o łagodnym zapachu i mocy 94%, który w procesie maceracji wyciąga i uwydatnia to, co najlepsze, w winie oraz przyprawach.

 

DRAGMA edycja 2022 – dwa wermuty, o różnie rozłożonych akcentach i nutach smakowych, ale równie niesztampowym charakterze!

DRAGMA Czerwony Wermut Słodki

ze szczyptą lukrecji i kreteńskiego oregano

Kolor: Hipnotyzujący, głęboki odcień karmazynu

Nos: Kreteńskie oregano z piołunem i słodkimi czerwonymi owocami w tle

Usta: Pełne, gładkie, dobrze zbalansowane między gorzką ziołowością, a słodyczą, dobrze zbudowane, oleiste, alkohol wyczuwalny dopiero na finiszu, długi słodki finisz

Nuty smakowe: słodkie czerwone owoce, oregano, piołun

 

DRAGMA Biały Wermut Extra Dry

ze szczyptą tataraku i białej pomarańczy

Kolor: głęboki, klarowny, odcienie złota i jasnego bursztynu

Nos: Intensywny, miodowo trawiaste aromaty

Usta: Pełne, gładkie, dobrze zbalansowany alkohol z kwasowością oraz słodycz z gorzkim posmakiem, delikatne taniny, oleiste, bardzo długi zbalansowany finisz

Nuty smakowe: Cytrusy, owoce tropikalne, nuty trawiaste

`

Kup DRAGMĘ