fbpx
Date

31.08.2022

Date

11:20

Date

Konrad

Przez ostatnie tygodnie odbyliśmy szereg degustacji DRAGMY z barmanami podczas, których zawsze w trakcie rozmowy docieraliśmy do momentu w którym wyjawiali nam jakich zamówień woleliby nie otrzymywać… Poniżej krótkie zestawienie i podsumowanie „Jak nie wyprowadzić barmana z równowagi w trakcie dużego ruchu?”

1. Mojito (vel. Modżajto)

Podobno autor tego koktajlu nienawidził barmanów… Z pozoru prosty koktajl wymaga wykonania wielu czynności, a ponad to zostawia klejące ręce… Ogromna popularność tylko utwierdziła status jednego z najmniej chętnie przygotowywanych koktajli. Nie zdziw się, kiedy w barze usłyszysz, że akurat mięta się skończyła…

2. Truskawkowe Daiquiri

Mrożone koktajle to zmora barmanów w trakcie dużego ruchu…Oczekiwanie dużej ilości składników połączone dodatkowo z żądaniem, aby „alkohol był wyczuwalny” może spotkać się z odpowiedzią „akurat mamy zepsuty blender”…

3. Zaskocz mnie!

Zdecydowany zwycięzca rankingu niechlubnych zamówień przy barze. Wszyscy barmani zgodnie potwierdzają, że najgorsza sytuacja to ta w której zamawiający kompletnie nie wie czego chce i składa zamówienie „Zaskocz mnie!”. Jednocześnie nie informuje przy tym, czy chce czegoś bardziej słodkiego, kwaśnego, owocowego, wytrawnego… Większość prób zaserwowania takiego koktajlu kończy się stwierdzeniem „Nie! To mi nie smakuje, zrób mi coś innego…”

Najczęstszym rozwiązaniem takiego zamówienia jest… zaserwowanie przez barmana butelki lokalnego piwa!

4. Margarita

Wybór ten jest dość zaskakujący, szczególnie, że przyrządzenie koktajlu nie jest trudne. Problematyczne dla barmanów jest długie „szejkowanie” , które często wybija ich z szybkiego rytmu pracy i zaburza flow.

5. Koktajle o których nie masz pojęcia, ale znasz je z TV, lub Insta

Często sugerując się tym co pije nasz ulubiony aktor, bądź czym raczy się obserwowana przez nas influencerka zamawiamy koktajl o którym nic nie wiemy. Niestety zazwyczaj wraz z poznaniem smaku przychodzi rozczarowanie – bo oczekiwaliśmy czegoś innego… Przed zamówieniem warto sprawdzić jaki jest skład koktajlu, lub po prostu zapytać barmana jak smakuje…

6. Kolorowe szoty

Tutaj chyba nie potrzeba wyjaśnienia…. Jeżeli masz więcej niż 25 lat, lub nie jesteś na wieczorze kawalerskim/panieńskim to po prostu sobie je odpuść…

W ramach wdzięczności za nieutrudnianie barmanom życia udostępniamy kod rabatowy „007”uprawniający do 7% zniżki. Gratulujemy jego odnalezienia!

Więcej przekornych historii...

Jedno słowo- NEGRONI

Wiecie skąd się wzięło i jak zmieniało? Bez zbędnych słów prezentujemy Wam historię NEGRONI w 4 przepisach…

DRAGMOWO – kawowe twisty na klasykach!

Czy może być coś lepszego niż esencjonalne espresso po śniadaniu lub obiedzie? Może i będzie jeżeli połączymy je z DRAGMĄ!

Pieprzony renesans, czyli przedwermutowa polska literatura

Polacy nie gęsi też swój wermut mają, czyli ojciec literatury polskiej Mikołaj Rey pierwszym foodie piszącym o wermucie!